6

اعتبارات شهرستان نیمروز برای انجام کارهای عمرانی ناکافی است / درشاخص ها از شهرستان های محروم استان هستیم

  • کد خبر : 7661
  • 07 سپتامبر 2020 - 23:14
اعتبارات شهرستان نیمروز برای انجام کارهای عمرانی ناکافی است / درشاخص ها از شهرستان های محروم استان هستیم

سیستان فراموش شده: نشست خبری فرماندار شهرستان نیمروز با جمعی از اصحاب رسانه منطقه سیستان روز دوشنبه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری سیستان فراموش شده: در این نشست خبری که معاونین و بخشداران تابعه شهرستان نیمروز حضور داشتند مهندس محمدعلی قهرمانی به گزارش عملکرد یکساله و پروژه و طرح های در حال انجام پرداخت. […]

سیستان فراموش شده: نشست خبری فرماندار شهرستان نیمروز با جمعی از اصحاب رسانه منطقه سیستان روز دوشنبه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سیستان فراموش شده: در این نشست خبری که معاونین و بخشداران تابعه شهرستان نیمروز حضور داشتند مهندس محمدعلی قهرمانی به گزارش عملکرد یکساله و پروژه و طرح های در حال انجام پرداخت.

وی در ابتدا عنوان کرد: تلاش کردیم با همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و معتمدین و سران طوایف بویژه حجت الاسلام والمسملین راشکی امام جمعه شهرستان تا بهترین خدمات را به مردم صبور شهرستان نیمروز ارائه دهیم و صمیمانه از این عزیزان تشکرمی نمایم.

فرماندار نیمرز گفت: برای ما منافع عموم مردم مهم است. صداقت، شفافیت و سلامت سه اصل مهم در دستور کار فرمانداری نیمروز قرار دارد و تاکنون در تمام تصمیم‌گیری‌ها منافع عمومی مردم مدنظر بوده است.

وی افزود: با توجه وسعت شهرستان نیمروز خدمت رسانی را به مردم منطقه سخت کرده است. این شهرستان با دوبخش ،چهاردهستان ویک شهر بیش از ۹هزار و ۷۱۴ متر مربع مساحت بیشترین وسعت شمال سیستان وبلوچستان را دارد.

قهرمانی بیان کرد: مردم شهرستان نیمروز با حماسه آفرینی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی با حضور ۷۶ درصدی خود به عنوان دومین شهر استان سیستان وبلوچستان انتخاب شدند.

وی در ادامه افزود: سال گذشته با همکاری فرمانداران منطقه سیستان بیش از سه میلیون متر مکعب لایروبی انهار در منطقه انجام که این اقدام باعث شد ورود آب به شهرهای سیستان از رودخانه هیرمند ۱۵درصد افزایش پیدا کند.

فرماندار نیمروز گفت: اعتبارات سال گذشته این شهرستان ۵۸میلیاردتومان بود که 30درصد آن اختصاص پیدا کرد اما امسال این اعتبارات کاهش داشته وبه رقم ۳۸میلیاردرسیده واین برای انجام کارهای عمرانی ناکافی است. ودرشاخص ها ازشهرستان های محروم استان هستیم.

وی در خصوص مزرعه انرژی‌های بادی در میل نادر گفت: این پروژه پس از طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری به مزارع دشت سیستان،بزرگترین پروژه در شمال سیستان و بلوچستان است که در افق نهایی ظرفیت تولید هزار مگاوات برق از طریق توربین بادی را دارد. حدود ۱۷ هزار هکتار مزرعه تولید انرژی نو از طریق باد در منطقه میل نادر اختصاص داده شد و بزودی ۲ توربین بادی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس شورای تامین شهرستان درخصوص بازگشایی بازارچه محلی بش دلبر عنوان کرد: این بازارچه که همجوار با استان فراه افغانستان است ازمهمترین بازارچه های استان است که درآینده درتلاش بازگشایی آن هستیم ولی متاسفانه تجار افغانستانی بیشترتمایل وعلاقه به تجارت ازمرزمیلک دارند.

وی اظهارداشت: ثبت شهرادیمی بعنوان شهرخامه دوزی کشور، یکی از مهمترین دستاورد در حوزه صنایع دستی در منطقه سیستان بوده که می تواند زمینه خوبی در رونق گردشگری صنایع دستی باشد و برای احیای این صنعت کارگاه‌های آموزشی، اعطا تسهیلات و ایجاد کارگاه‌های کوچک در دستور کار قرار دارد.

قهرمانی افزود: برای ساخت مرکز درمان بستر شهرستان نیمروز با ۱۰ تخت به دلیل نبود زمین تاکنون متوقف مانده بود با پیگیری انجام شده زمینی به وسعت ۱۲ هزار متر مربع از سوی خیران واگذار و ۲ میلیارد تومان اعتبار برای آن اختصاص یافته است.

فرماندار نیمروز در خصوص جاده نیمروز به نهبندان گفت: این جاده یکی از پر ترددترین جاده‌های منطقه است و احداث بزرگراه می‌تواند نقش خوبی در رونق منطقه داشته باشد.

وی در خصوص رها سازی به موقع آب کشاورزی بیان کرد: با برنامه ریزی دقیق آب کشاورزی از محل چاه نیمه‌ها در زمان فصل کشت رها سازی شود تا کشاورز سر موقع کشت خود را انجام دهد.

قهرمانی در پایان به پروژه هایی عمرانی که در شهرستان نیمروز درحال انجام است اشاره کرد: راه اندازی پمپ بنزین، بازگشایی دوباره کارخانه آرد، پروژه آبرسانی روستای سفیدآبه، بهره برداری ازجایگاه توزیع گازمایع، ساختمان جدید فرمانداری، مجتمع فرهنگی و ورزشی بانوان، افزایش سالن های ورزشی.

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=7661

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰