1
نماینده مردم سیستان:

افغانستان حق‌آبه را به شوره‌زار «گود‌زره» هدایت می‌کند / هدف از طراحی و ساخت بند کمال خان خالی از سکنه کردن سیستان است

  • کد خبر : 9437
  • 14 سپتامبر 2022 - 10:36
افغانستان حق‌آبه را به شوره‌زار «گود‌زره» هدایت می‌کند / هدف از طراحی و ساخت بند کمال خان خالی از سکنه کردن سیستان است

حبیب‌الله دهمرده با اشاره به معضل آب در منطقه سیستان اظهار داشت: اصلی‌ترین مانع در تحقق حق‌آبه منطقه سیستان بند کمال خان است چرا که این بند ساخته آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود است و هدف از طراحی و ساخت آن خالی از سکنه کردن سیستان‌ است. نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی […]


حبیب‌الله دهمرده با اشاره به معضل آب در منطقه سیستان اظهار داشت: اصلی‌ترین مانع در تحقق حق‌آبه منطقه سیستان بند کمال خان است چرا که این بند ساخته آمریکا، اسرائیل، انگلیس و آل سعود است و هدف از طراحی و ساخت آن خالی از سکنه کردن سیستان‌ است.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند باید به طور جدی مطالبه شود، افزود: دولت باید به موازات پیگیری جدی حق‌آبه پروژه انتقال آب دریای عمان، جلوگیری از تبخیر آب چاه نیمه‌ها، حفر چاه‌های ژرف در منطقه و سایر راهکارهای علمی را با رویکرد تامین منابع آبی پایدار برای سیستان دنبال کند.

وی با تاکید بر اینکه حق‌آبه منطقه سیستان از رودخانه هیرمند همچنان توسط افغانستان به شوره‌زار «گود زره» هدایت می‌شود، گفت: حق آبه سالانه منطقه سیستان ۸۲۰ میلیون مترمکعب است که تاکنون تنها ۸ میلیون آن محقق شده است.


لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=9437

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰