سیستان فراموش شده
به وقت سیستان
دکتر دهمرده : کاندیدایی که دست به هزینه‌های کلان می‌زند تا به مجلس ورود کند این فرد ازنظر من یک فرد ناسالمی است

دکتر دهمرده : کاندیدایی که دست به هزینه‌های کلان می‌زند تا به مجلس ورود کند این فرد ازنظر من یک فرد ناسالمی است

سیستان فراموش شده :برای این‌که یک مملکت مقتدری داشته باشیم باید در این مملکت یک مجلس مقتدر، نترس و آزاده تشکیل شود، ...

ادامه مطلب...
 • کد خبر : 2880
 • تاریخ انتشار : 13 مه 2018 - 22:06
 • 0 نظر چاپ
 • با رایزنی توانستم در مجلس طرح سئوال کرده و آقای ظریف را به مجلس بکشانم

  با رایزنی توانستم در مجلس طرح سئوال کرده و آقای ظریف را به مجلس بکشانم

  به گزارش سیستان فراموش شده: حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در گفتگو با عصرهامون: وضعیت کنونی زابل را در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی ندانست و افزود: تمام زندگی آنها براساس کشاورزی بنا شده است و این کشاورزی به رودخانه ای وابسته است که سرشاخه های آن در افغانستان می باشد و این ...

  به گزارش سیستان فراموش شده: حبیب الله دهمرده نماینده مردم سیستان در گفتگو با عصرهامون: وضعیت کنونی زابل را در شان مردم و نظام جمهوری اسلامی ندانست و افزود: تمام زندگی آنها براساس کشاورزی بنا شده است و این کشاورزی به رودخانه ای وابسته است که سرشاخه های آن در افغانستان می باشد و این دولت هم به قوانین بین المللی پایبند نیست و حاضر نیست حق آبه رودخانه هیرمند را پرداخت کند.
  وی آورده آبی رودخانه هیرمند را نسبت  به سال گذشته دو درصد عنوان کرد و افزود: سیستان باید در سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از انزوا خارج شده و در آینده ایران نقش آفرینی کند.

  باید از کوچ مردم سیستان جلوگیری کرد

  وی افزود: امسال بسیاری از مردم زمین های خود را زیر کشت برده اند اما به دلیل نبود آب نتوانستند آبیاری مناسبی انجام دهند که متاسفانه محصولات آنها از بین رفته است، و با توجه به نبود علوفه مستقیم روی دام هم تاثیر می گذارد دولت باید علوفه ای یارانه ای در اختیار مردم قرار دهد که دام این مردم از بین نرود.
  نماینده مردم سیستان ادامه داد: باید از کوچ مردم منطقه جلوگیری کرد، زیرا مهاجرت از این منطقه در بلند مدت برای کشور بحران آفرین خواهد شد.

   

  اگر مشکل عده ای با فحش دادن به بنده حل می شود من آنها را حلال می کنم

  وی تخریب ها علیه خود را عادی دانست و افزود: اگر کارهای بنده برای خداست باکی ندارم که فحش بخورم، مشکل زمانی است که بنده کار غیرخدایی کنم که آن موقع قضیه متفاوت است و چیزی گیر بنده نمی آید.
  نماینده مردم سیستان ادامه داد: این افراد چون خودشان اندوخته ای ندارند دیگران را تخریب می کنند و چندان عجیب و غریب نیست این موضوعات.

   

  آرای مردم نشان می دهد مردم به عملکرد دهمرده اعتماد دارند

  دکتر دهمرده افزود: به حرام خوارها یک پیغام دارم اگر مشکلاتتان با فحش به بنده حل می شود من حرفی ندارم و بنده شما را حلال می کنم اما بدانید مشکلی بر مشکلاتان اضافه می شود، آبروی یک مومن سی برابر خانه خدا ارزش دارد.
  وی ادامه داد: در دوران تبلیغات انتخابات نیز این ها با تمام وجود علیه بنده تبلیغ و سیاه نمایی کردند اما نتیجه چه شد؟ مردم بالاترین رای تاریخ منطقه را به من دادند و آن هم آرای پاک به صندوق ها ریختند و این یعنی آنها به دهمرده و عملکرد او اعتماد دارند.
  وی در خصوص طرح سئوال خود از وزیر امور خارجه در مجلس گفت: بنده با رایزنی با نماینده ارومیه توانستم به جای او در مجلس طرح سئوال کرده و آقای ظریف را به مجلس بکشانم، اما دکتر کیخا در زابل گفته بود که ما سوالی در خصوص حق آبه سیستان طرح کرده ایم که باید بین من و دکتر دهمرده قرعه کشی شود یا من سئوال را بپرسم و یا ایشان!
  وی افزود: اما یک روز قبل از طرح سئوال در صحن علنی به تهران رفتم و با رایزنی یک سئوال را به دو سوال تبدیل کردم اما نیامدم قرعه بیندازم.
  نماینده مردم سیستان با تاکید براینکه اگر به قرعه کشی بود می گفتم دیگر نماینده سیستان صحبت کند، بیان کرد: اما بنده رفتم این فرصت را دوبرابر کردم که در تاریخ مجلس سابقه ندارد دو سوال از وزیر و آن هم از یک حوزه انتخابیه در یک روز مطرح شود؛ حالا این بهتر بود یا قرعه کشی؟

   

  نمره قبولی به دولت روحانی نمی دهم

  وی هدف از طرح سوال از وزیر امور خارجه را حساس نمودن کشور به مسئله حق آبه دانست و ادامه داد: ما حقابه ای داریم تحت عنوان حقابه رودخانه هیرمند که متاسفانه افغان ها به آن پایبند نیستند، بنده به عنوان نماینده پیگیر این موضوع هستم آن را قانون کردم، اما دولت و دستگاه دیپلماسی وظیفه پیگیری این موضوع را بر عهده دارد.
  دکتر دهمرده ادامه داد: در حالی که من از صحبت های ظریف قانع شدم دکتر کیخا از سئوال خود قانع نشد و به رای گیری کشاند هر دوی این کارها در جای خود درست است.
  وی بیان کرد: حالا تصور کنید اگر قرعه کشی می کردم قرعه به نام من می افتاد، دکتر کیخا چه می شد؟ اگر من گذشت نمی کردم چه می شد؟ هر مدلی حرکت کنیم عاقبت بخیری درآن وجود ندارد، اما با رایزنی و لطف خدا یک سوال را دو سوال کردم و قرعه کشی نکردم تا حق مردم منطقه حفظ شود.
  استاندار اسبق سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد دولت خاطر نشان کرد: نمره مثبت و قبولی به دولت آقای روحانی نمی دهم، بنده در مقطع انتخابات از آقای رییسی حمایت کردم این را نمی تواند کسی انکار کند اگر این صحنه تکرار شود دوباره هم حمایت می کنم، تنها نماینده ای در سیستان بودم که از ایشان حمایت کردم چرا که یکسری انتقادات از روحانی داشتم اما هیچگاه توهین نکردم، کما اینکه اکنون پیوسته هم از وی تشکر می کنم، اما نمره قبولی نمی دهم اگر می دادم برایش رای جمع می کردم.

  نماینده مجلس کارش دخالت در عزل و نصب مدیران نیست

  نماینده مردم سیستان ورود به مسائل مذهبی و عزل و نصب مدیران را خط قرمز خود دانست و گفت: هیچگاه در عزل و نصب ها همراه برخی نمایندگان نبوده و نیستم چون هرکسی از ایل و حزب خود روی کار می آورد که من این را قبول ندارم اما این بدان معنا نیست که در عزل و نصب ها بی تفاوت باشم، اساس کار من شایسته سالاری است.
  وی با تاکید براینکه نماینده مجلس نباید در عزل نصب مدیران دخالت کند گفت: این موضوع بر عهده قسمت اجرایی دولت است و البته از نظر قانونی هم من حق دخالت ندارم، اما در بعضی مواقع مجبورم که مثلا بگویم این عنصر موثر نیست آقای وزیر.
  وی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی جان تو که دور بعد نمی توانی رئیس جمهور شوی در این دوره دور این حزب و گروه ها را خط بکش و افرادی را انتخاب کن که برای مملکت خدمت کنند.

   

  اگر جای استاندار بودم هر ماه یک جلسه با اصحاب رسانه برگزار می کردم

  وی با اشاره به اینکه اگر من استاندار بودم ماهی یک جلسه را حداقل با اصحاب رسانه برگزار می کردم، بیان کرد: در کرمان اولین جلسه را بدون سقف زمانی گذاشتم، اولین توصیه من به استاندار این است؛ البته من در کاری وی دخالت نمی کنم اما اگر جای او بودم حداقل ماهی یکبار جلسه می گذاشتم چون این جلسات راه گشا است.
  نماینده مردم زابل با تاکید بر اینکه استاندار خودش باید جوابگوی عملش باشد، بیان داشت: تا جایی که استاندار در مسیر خدمت باشد ما با او هستیم وقتی نباشد راه مان را از او جدا می کنیم، شوخی با هیچ احد الناسی ندارم.

  دروغ و عدم پایبندی به عهد ویژگی مشترک ترامپ کوچولوهای داخلی است

  وی دروغ و عدم وفاداری به عهد را ویژگی مشترک ترامپ و ترامپ کوچولوهای داخلی ایران دانست و افزود: فردی می گوید خط راه آهن چابهار_زاهدان را من انجام داده ام، بگذارید از این حرف ها بزنند، در تاریخ مشخص است این طرح مربوط به چه زمانی است.
  وی در خصوص سخنان اخیر دیگر نماینده سیستان در مورد تقسیم استان گفت: به صحبت های دکتر کیخا پاسخ نمی دهم برخی یکسال پیش پای یک نامه را امضا کردند اما امروز حرف های دیگری می زنند؛ اما باید دانست تقسیم استان در حد تقی زاده و نقی زاده نیست و نهایتا باید با نظر رهبری صورت پذیرد و نظر ایشان فصل الخطاب است.
  نماینده مردم سیستان به آتش کشیدن پرچم آمریکا توسط برخی نمایندگان در مجلس اشاره کرد و افزود: پیرامون پرچم آمریکا من دخالت داشتم چون دولتمردان این کشور را قبول ندارم، شیطان بزرگ نه عهد و پیمانش می ماند و نه مردانگی دارد، در کجای دنیا ثبات قدم داشته اند که به برجام پایبند بمانند. در واقع به آتش کشیدن پرچم آمریکا پاسخی به بی ثباتی آمریکا در عهد و پیمانش بود.

   

  باید در یک فضای همدلی کارهای خود را به پیش ببریم

  وی با بیان اینکه FATF را قبول ندارم، بیان کرد: من از دیدگاه خودم دفاع می کنم باید قانون را اجرا کنیم اگر چه مخالف باشیم بنده از دیدگاه خودم دفاع می کنم ولی متاسفانه برخی نمایندگان موافق هستند.
  نماینده مردم سیستان خود را بدهکار مردم دانست و اضافه کرد: چون به من رای داده اند و با بالاترین رای نماینده شده ام این مسئولیت من را نسبت به سایر نماینده ها سنگین تر کرده است، باید همه دست به دست هم دهیم در یک فضای همدلی کارمان را پیش ببریم و به مردم خدمت کنیم.
  استاندار اسبق سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از صحبت های خود به پتانسل های سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: پتانسیل مهمی که ما در استان داریم مرزاست که یک موقعیت بسیار مناسب را برای سیستان و بلوچستان به دلیل هم‌مرز بودن با 2 کشور پاکستان و افغانستان به وجود آورده، اما باید ابتدا مطالعات دقیقی انجام شود که چه محصولاتی باید به این کشورها صادر شود و چه استفاده‌هایی باید از این مرز انجام شود و به صورت علمی به آن پرداخته شود؛ اتفاقی که اخیرا در حال انجام است.
  وی ادامه داد: متاسفانه در شرایط کنونی مرزی که می‌تواند اشتغال‌زا باشد را بسته‌اند که این امر جلوی استفاده آن را در استان ما گرفته‌ است. پتانسیل دیگر استان ما صنعت است که آن هم وابسته به همین مرز است.

  دهمرده با اشاره به گردشگری به عنوان یکی دیگر از پتانسیل‌های مهم استان سیستان و بلوچستان، گفت: استان ما همانگونه که پیش از این نیز بیان کرده‌ایم بهشت باستان‌شناسان است و بنابراین باید به شکلی مناسب به آن پرداخته شود اما متاسفانه در حال حاضر نگاه درستی به آن وجود ندارد. ما وقتی بیان می‌کنیم اینجا بهشت باستان‌شناسان است باید زیرساخت کار برای پیشرفت حوزه باستان‌شناسی و گردشگری در استان مهیا شود.

  دیدگاه کاربران
  • سلام
   آقای دکتر لطفا حاشیه امن مدیران زابل رو به هم بزنین….شما نتونین دیگه هیچ کس دیگه ای قادر به این کار نیست…زمان به سرعت می گذرد…
   و مدیران در خواب سنگین ….

  • سلام آقای دکتر.مخلص دلسوزی های شما هستیم.
   لطفابا یک اقدام جهادی و رایزنی در تهران , شهرداری زابل و دانشگاه زابل این سازمان های حساس را از روز مرگی و بی برنامگی مدیران آن نجات دهید.و با تغییر مدیریت روح تازهای به منطقه سیشستان بدمید.

  • کارمند دانشگاه زابل

   دکتر عزیز
   دانشگاه زابل رو دریابین..

   • کاش بجز زمان انتخابات ،این روزها هم نظر مردم عادی هم به حساب می آمد…
    کاش یک تحقیق ساده از دانشگاه می کردن و میدیدن…کاش….

  • ضمن سپاس از نماینده گرانسنگ و شما جهت پیگیری و اطلاع رسانی و رساندن مشکلات سیستان به گوش مسئولان نظام با راهکارهای دانش و تجربه ی بومی و جهانی.پیروز و پر رهرو باشید

  • خسته نباشید آقای دکتر
   لطفا فکری هم به حال اسف بار دانشگاه زابل هم بکنین

  *

  ایمیل شما برای همه نمایش داده نخواهد شد.

  *

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

  *

  از ارسال نظرات غیر مرتبط با متن خبر , تکرار نظرات دیگران , توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمائید.

  *

  نظراتی که حاوی تهمت و بی احترامی به مقدسات مذهبی , ادیان الهی , مسئولان کشوری , اقلیت های قومی و مذهبی و مغایر با عرف و قوانین جاری کشوری باشد منتشر نخواهد شد.


  ارسال دیدگاه

  *

  *

  *

  اخبار ویژه
  آخرین عناوین خبری

  استفاده از اخبار با ذکر منبع "پایگاه خبری تحلیلی سیستان فراموش شده" مجاز می باشد.

  طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت