• امروز : جمعه - ۳ بهمن - ۱۳۹۹
  • برابر با : 9 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Friday - 22 January - 2021

اطلاعیه ها

بازگشایی مسیر نهبندان – شهداد تا تابستان آینده توضیحات دهمرده درخصوص اقدامات انجام شده برای تامین آب سیستان و بلوچستان / از انتقال آب از دریای عمان تا کشف آب ژرف بیش از کمبود بودجه، توزیع نامناسب بودجه مشکل اصلی است رئیس قوه قضائیه با آقازاده‌ها قاطعانه برخورد کند نامه سرگشاده کردستانی مدیر کل صدا و سیمای استان به مهندس موهبتی استاندار استان سیستان و بلوچستان بین ائمه جمعه منطقه سیستان هم افزایی خوبی وجود دارد / بر سر مشکلات مردم ذره ای با کسی تعارف ندارم افراد فاقد شناسنامه سیستان و بلوچستان هم باید سهمی از یارانه داشته باشند تولید محتوای هدفمند مهمترین ماموریت آموزش و پرورش در شرایط کنونی است گزارش جهانگیری از سفر به سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور و هیئت وزیران نصب و راه اندازی ۱۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در سیستان و بلوچستان موهبتی:پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان ظرفیتی ویژه برای سرمایه‌گذاری است نماینده مردم سیستان در مجلس خواستار رسیدگی مسئولان به مشکل تأمین گاز و نفت در سیستان و بلوچستان شد. خروجی و جمع بندی سفر معاون اول رئیس جمهور چه بود که حتی ائمه جمعه درجلسه حضور نداشتند؟ / امیدوارم فرماندار توانمند و مردمی و باتجربه زابل موضوع کمبود گاز را پیگیری کنند در موضوع حق آبه هامون دستگاه دیپلماسی فعال وارد شود نه منفعل و باری به هر جهت / با حرف های ژورنالیستی سیستان آباد نمی شود منطقه سیستان مهمترین، بزرگترین و راهبردی‌ترین دژ ایران است / توافقاتی در ارتباط با آب هیرمند میان ایران و افغانستان وجود دارد پاسخ دکتر دهمرده به تصمیم مجمع نمایندگان استان / تلاش نماینده سیستان در روزهای آخر دولت برای منافع سیستان فرماندار ویژه شهرستان زابل معرفی شد پیکر مطهر شهید مصطفی دلاور از مرزبانان سراوان امروز در زابل تشییع شد بروزترین تصاویر ماهواره ای از بند کمال خان بر روی رود هیرمند آخرین وضعیت آب موجود در تالاب بین المللی هامون ۸دی ماه ۱۳۹۹

1
مجری طرح آبرسانی دشت سیستان :

برای کشت پاییزه ١١٠ میلیون مترمکعب آب تحویل کشاورزان سیستانی شد

  • کد خبر : 8305
  • 27 دسامبر 2020 - 23:03
برای کشت پاییزه ١١٠ میلیون مترمکعب آب تحویل کشاورزان سیستانی شد
مجری طرح آبرسانی سیستان در حاشیه بازدید اصحاب رسانه وخبرنگاران منطقه سیستان از آبگیری مزارع کشاورزی از محل طرح ۴۶هزارهکتاری گفت :از اواخر مهر ماه سال جاری تاکنون از محل طرح عظیم آبرسانی ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان ١١٠ میلیون مترمکعب مکعب آب از طریق حوضچه های پنج هکتاری تعبیه شده در داخل مزارع، تحویل کشاورزان سیستان شده است.

به گزارش سیستان فراموش شده : مجری طرح آبرسانی سیستان در حاشیه بازدید اصحاب رسانه وخبرنگاران منطقه سیستان از آبگیری مزارع کشاورزی از محل طرح ۴۶هزارهکتاری گفت :از اواخر مهر ماه سال جاری تاکنون از محل طرح عظیم آبرسانی ۴۶هزارهکتاری دشت سیستان ١١٠ میلیون مترمکعب مکعب آب از طریق حوضچه های پنج هکتاری تعبیه شده در داخل مزارع، تحویل کشاورزان سیستان شده است.

محمد علی نیکبخت افزود : در مرحله اول، به ازای هر هکتار ٢٣٠٠ متر مکعب آب در محل حوضچه های پنج هکتاری جهت کشت پاییزه رهاسازی شده است.

وی در ادامه افزود: آبدهی مزارع کشاورزان در ماه های آبان و آذر در ٢٠ سال گذشته سیستان بی سابقه بوده واین مهم به برکت این طرح بزرگ عملی گردیده است.

مجری طرح آبرسانی سیستان عدالت در توزیع آب در منطقه را از مهمترین ویژگی این طرح برشمرد و گفت فاز اول اجرای طرح انتقال آب بالوله به ۴۶هزارهکتار ازاراضی دشت سیستان بزودی به اتمام می‌رسد.

نیکبخت با اشاره به اهمیت کشت اقتصادی و استفاده بهینه از آب تاکید کرد : مدیریت و توزیع آب باید توسط بهره برداران انجام گیرد تا همه کشاورزان بدون دغدغه به کشت وکار بپردازند.

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان در ادامه گفت : فاز دوم آبرسانی به اراضی کشاورزان نیز در حال اجراست و همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود : در فاز دوم آب بالوله از محل حوضچه های پنج هکتاری به مزارع کشاورزان منتقل می‌گردد واین امر در تسریع آبیاری مزارع نقش بسزایی خواهد داشت.

لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=8305

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0