• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
1

دیدار جمعی از کسبه خواروبار با امام جمعه شهرستان زابل و بیان مشکلات بازار / امام جمعه قول پیگیری با مسئولین‌ مربوطه را دادند

  • کد خبر : 9118
  • 12 ژانویه 2022 - 13:18
دیدار جمعی از کسبه خواروبار با امام جمعه شهرستان زابل و بیان مشکلات بازار / امام جمعه قول پیگیری با مسئولین‌ مربوطه را دادند

سیستان فراموش شده : پیرو درخواست جمع زیادی از کسبه شهر زابل در صنف خواروبار فروشان در خصوص رشد قارچ گونه فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان زابل ، دیداری با هماهنگی عباس طارقی ریاست اتحادیه خواوبارفروشان با امام جمعه محترم شهر زابل صورت گرفت. به گزارش سیستان فراموش شده : در این نشست صمیمانه […]


سیستان فراموش شده : پیرو درخواست جمع زیادی از کسبه شهر زابل در صنف خواروبار فروشان در خصوص رشد قارچ گونه فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان زابل ، دیداری با هماهنگی عباس طارقی ریاست اتحادیه خواوبارفروشان با امام جمعه محترم شهر زابل صورت گرفت.

به گزارش سیستان فراموش شده : در این نشست صمیمانه عباس طارقی ریاست محترم اتحادیه خواروبار فروشان زابل با بیان مشکلات کسبه شهر گفت: در ۶ماه گذشته و با رشد افسارگسیخته فروشگاه های زنجیره ای در زابل تعداد ۵۰ واحد صنفی تقاضای ابطال جواز کسب خود را داشته اند،
که متاسفانه در هر یک از این واحدها ۲الی ۳ نفر بیکار میشوند.

ایشان افزود: از سال ۹۸ و قبل از ایجاد این فروشگاه ها با شیوع ویروس منحوس کرونا ضربه مهلکی به کسبه خرد بازار زده پیگیر این موضوع از مدیران مرتبط بوده ایم اما متاسفانه این درخواست کتبی تاکنون راه به جایی نبرده است و هم اکنون مجددا از امام جمعه محترم تقاضای کمک و همکاری در این خصوص را داریم.

در ادامه گفتگو تعداد دیگری از کسبه از مشکلات مالیاتی سخن گفتند و تقاضای تخفیف یا بخشش تمام یا بخشی از مالیات های خود، با توجه به وجود بیماری کرونا داشتند.
در این بین از ورود پخش های غیرمجاز موادغذایی از استان ها و شهرهای همجوار نیز گلایه هایی مطرح شد.

یکی از کسبه نیز گفت: متاسفانه فروشگاه های زنجیره ای جدید جدا از فروشگاه های افق کوروش موجود تقاضای ثبت و ایجاد در شهر کوچک زابل را دارند و با توجه به اینکه این فروشگاه ها هیچ گردش مالی و مالیاتی و عوارضی در این شهر ندارند باعث ورشکستگی کسبه قدیمی شهرزابل و ضربه زدن به ارگانهای خدماتی شده اند.

در ادامه امام جمعه محترم زابل بعد از شنیدن مشکلات و گلایه کسبه قول دادند که بعد از دریافت راهکارهای کتبی و قابل اجرای کسبه در این خصوص جلسه ای مشترک با ریاست صمت و فرماندار محترم و تعدادی دیگر از ارگانهای مربوطه ترتیب دهد تا از احداث و راه اندازی شعب بیشتر این فروشگاه ها جلوگیری شود.

قابل ذکر است که این فروشگاه های زنجیره ای هیچگونه استانداردی در محل و فاصله مکانی و تعداد فروشگاه را رعایت نمیکنند که این موضوع جای پیگیر و جلوگیری از رشد قارچ گونه آنها دارد.

لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=9118

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰