• امروز : پنج شنبه - ۲۶ مرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : 1 - صفر - 1445
  • برابر با : Thursday - 17 August - 2023

اطلاعیه ها

گزارش تصویری بازدید خبرنگاران حوزه سیستان از طرح ها و پروژه های عمرانی انجام شده در پژوهشگاه زابل اصحاب رسانه با قلمشان بدون هیچ چشم داشتی به دنبال تنویر افکار عمومی هستند / سیستان از لحاظ کار رسانه ای گوی سبقت را از سایر نقاط کشور ربوده است تکریم خبرنگاران حوزه سیستان توسط سرپرست اداره کل محیط زیست استان ارزیابی روند پیشرفت ۵ طرح آبرسانی به سیستان با حضور معاون اول رئیس جمهور دکتر نوذری ریاست جهاد کشاورزی زابل: با انتخاب فرزند سیستان به عنوان وزیر، منتظر اقدامات مثبتی در بخش کشاورزی هستیم فرماندار نیمروز : به عنوان یک مطالبه گر با تمام توان پیگیر استقرار ادارات دولتی در این شهرستان هستم ظرفیت‌های موجود برای توسعه تحقیقات و اکتشافات آب ژرف سیستان تجمیع می‌شود چرا اینهمه حواشی برای ۳ چاه ژرف در سیستان؟ آمریکا در یک ایالت ۹۳۸ “چاه ژرف” زد استحصال “آب ژرف” کام سمنانی‌ها را شیرین خواهد کرد نظر معاون رئیس‌جمهور درباره “استحصال آب ژرف” مثبت شد!

3
استاندار سیستان و بلوچستان :

وزارت نیرو برای حفر چاه‌های ژرف سیستان منابع و اعتبار لازم را در نظر بگیرد

  • کد خبر : 9344
  • 03 جولای 2022 - 9:40
وزارت نیرو برای حفر چاه‌های ژرف سیستان منابع و اعتبار لازم را در نظر بگیرد

مدرس خیابانی گفت: برای تامین آب منطقه سیستان، نیازمند حفر ۱۰۰ چاه ژرف هستیم که از وزارت نیرو می‌خواهیم برای حفر این چاه‌ها منابع و اعتبار لازم را در نظر بگیرند. او در حاشیه بازدید از خط انتقال چاه‌نیمه دو به یک گفت:برای کاهش اثرات خشکسالی منطقه سیستان، باید با یک نگاه ملی اقدام شود […]


مدرس خیابانی گفت: برای تامین آب منطقه سیستان، نیازمند حفر ۱۰۰ چاه ژرف هستیم که از وزارت نیرو می‌خواهیم برای حفر این چاه‌ها منابع و اعتبار لازم را در نظر بگیرند.

او در حاشیه بازدید از خط انتقال چاه‌نیمه دو به یک گفت:برای کاهش اثرات خشکسالی منطقه سیستان، باید با یک نگاه ملی اقدام شود چرا که این امر نقش مهمی در توسعه امنیت پایدار دارد.

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ذخیره آبی برای سال‌جاری کافی بوده و مشکلی نداریم و در مجموع اقدامات لازم برای رفع تنش آبی این منطقه انجام شده و می‌شود.

مدرس خیابانی گفت: افزون بر ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب از چاه‌نیمه ۴ به چاه‌نیمه شماره ۳ منتقل شده که می‌تواند نیاز آب شهری منطقه سیستان و زاهدان را برطرف کند.

او گفت: در این دو سالی که ظرفیت چاه‌نیمه‌ها به حداقل خود رسیده، حدود ۹ ماه آب چاه‌نیمه شماره ۴ که در سطح است به چاه‌نیمه شماره ۳ منتقل شده تا بتوانیم نیاز آب شهری را برطرف کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان می گوید: در حوزه روستایی ۳۰ متر مکعب آب چاه‌نیمه شماره ۲ که تبخیر بالایی داشت به چاه‌نیمه شماره یک منتقل شد تا با خط انتقال ۳ به یک، بتوانیم آب روستایی را نیز از این منبع تامین کنیم.

او گفت: ۱۰ حلقه چاه منطقه حرمک به بهره‌برداری رسیده که با وارد شدن در مدار تنش آبی در شهر زاهدان به حداقل خود خواهد رسید.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خط انتقال آب دریای عمان از ۴ منطقه آغاز شده، اما باید با سرعت بیشتری پیش برود.


لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=9344

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰