• امروز : سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 23 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Tuesday - 5 December - 2023
8

تاکید استاندار بر تقویت زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی در سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 8261
  • 14 دسامبر 2020 - 20:22
تاکید استاندار بر تقویت زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی در سیستان و بلوچستان
تاکید استاندار بر تقویت زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی در سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار توسعه فیبر نوری هوایی استان، تقویت اینترنت روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای ارتباط تلفنی و برقراری ارتباط و اینترنت حدود یک هزار روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت شد.

 

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” ظهر امروز “دوشنبه” در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در محل این وزارتخانه انجام شد، با تاکید بر تقویت زیرساخت‌ها و شبکه‌های ارتباطی در سیستان و بلوچستان به اهمیت ارتباطات در ساختار توسعه اشاره کرد و آن را مقدمه و زیرساخت سایر سرمایه گذاری های توسعه ای دانست و خواستار توجه جدی به این بخش از زیرساخت استان شد.

وی افزود: به دلیل پراکنش جمعیتی و فواصل روستاها، گاه احداث یک دکل مخابراتی که در سایر نقاط، روستاهای متعددی را پوشش می دهد ولی در استان روستاهای کمتری را پوشش می‌دهد.

استاندار بیان داشت: با توجه به مشکل کرونا و آموزش از طریق فضای مجازی، برقراری اینترنت روستاها را جزو نیازهای ضروری و از اولویت ها برای استان دانست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این دیدار گفت: طرح توسعه ارتباطات روستاها و ایجاد یک تحول گسترده و جدی در حوزه ارتباطات استان در دستور است.

جواد جهرمی افزود: به زودی با سفر و حضور در استان، موضوع برقراری ارتباط و اینترنت ۹۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار را برنامه ریزی و اجرایی می کنیم و تا اردیبهشت ماه این تعداد روستا از ارتباطات برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه جنوب استان به ویژه در بحث ارتباطات مشکلات بیشتری دارد؛ تصریح کرد: یکهزار میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های بخش ارتباطات این تعداد روستای استان تامین شده و انتظار داریم با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله راه و برق بتوانیم این گام بزرگ را برداریم که منشاء تحول بزرگ و توسعه اساسی در استان شود.


لینک کوتاه : https://forgottensistan.ir/?p=8261

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰