• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022
5
مصاحبه تفصیلی با دکتر دهمرده :

خبرهای خوش نماینده با آبروی سیستان / امیدواریم جلساتی که با اعضای تشخیص مصلحت نظام داشته ایم و قول های که داده اند منطقه آزاد سیستان تصویب شود.

  • کد خبر : 8692
  • 21 مارس 2021 - 12:07
خبرهای خوش نماینده با آبروی سیستان /  امیدواریم جلساتی که با اعضای تشخیص مصلحت نظام داشته ایم و قول های که داده اند منطقه آزاد سیستان تصویب شود.

سیستان فراموش شده: دکتر دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بعد از گذشت نزدیک به یکسال از مجلس یازدهم در خصوص اقدامات و پیگیری های انجام شده بیان کردند و گزارش عملکرد دادند. دکتر دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان فراموش شده گفت : […]

سیستان فراموش شده: دکتر دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بعد از گذشت نزدیک به یکسال از مجلس یازدهم در خصوص اقدامات و پیگیری های انجام شده بیان کردند و گزارش عملکرد دادند.

دکتر دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان فراموش شده گفت : ابتدا سال جدید را به همه عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم و امیدوارم زیر سایه آقا امام زمان سالی خوب و پر برکتی داشته باشید.

وی در خصوص بودجه۱۴۰۰ افزود: این َمطلبی که قبلا مطرح می کردم که ” الان باید بذر بپاشیم که بعد محصولی درو کنیم
قسمتی از حدود ۱۲۰۰ پیشنهادی که در بودجه ۱۴۰۰ (در تلفیق و جاهای مختلف ) مطرح کردم ، خداروشکر تاثیر گذار بوده و تعداد زیادی از این پیشنهادات در سطح ملی و استانی مصوب شده که در نوع خودش (پیشنهادهای رای آورده در مجلس ) رکورد دار بوده است. ان شاالله در فرصت مناسب (با رفتن کرونا) ، همانند گذشته در دیدار های مردمی به اطلاع مردم بزرگوار سیستان خواهد رسید.

نماینده مردم سیستان در رابطه با بودجه ۱۴۰۰ و کمیسیون تلفیق گفت: در این خصوص تا دو روز گذشته که آن را دنبال و پیوسته رصد میکردم چند اتفاق بزرگ رخ داده: بودجه کل دستگاه های استان بویژه سیستان افزایش چشمگیر و قابل توجهی نسبت به سال های قبل خواهد داشت. همچنین ردیف های جدیدی ایجاد شده است که یه موقع اعلام خواهد شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه انرژی عنوان کرد : درخصوص گازرسانی به سیستان کارهای امیدوار کننده انجام شده است و میهمانان زیادی دعوت شده اند که ان شالله بزودی شاهد حضور مهندس زنگنه وزیر نفت در منطقه سیستان خواهیم بود. پیرامون نیروگاه بادی میل نادر ،تکمیل و افزایش ظرفیت این نیروگاه از ۵۰ مگاوات به چند صد مگاوات در دست پیگیریست که دولت و بخش خصوصی آن را عملیاتی خواهند کرد .

دکتر دهمرده در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه حمل و نقل گفت: بزرگراه زابل_زاهدان، آزاد راه زابل_ زهک، جاده ترانزیت و سایر بزرگراه ها، راه آهن زابل، راه های روستایی و پل های نیمه تمام بودجه خوبی تصویب شده و امیدواریم درصد قابل توجهی در سال ۱۴۰۰ به انجام برسد.

وی در ادامه افزود: پیرامون شهر و مبلمان شهری ،حاشیه نشینی ،آسفالت معابر بودجه های خوبی در نظر گرفته شده است و در حال انجام است که باید سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

نماینده مردم سیستان افزود: در زمینه آب پایدار سیستان که موضوع اساسی منطقه است، از سد کمال خان به عنوان یک فرصت و ظرفیت استفاده میکنیم که تهدید را به فرصت تبدیل کنیم به امید خدا اقدامات خوبی انجام شده:

در خصوص آب ژرف اتفاقات بزرگ در راه است و حفر چاه های جدید در منطقه سیستان ان شاالله شروع خواهد شد.

در خصوص انتقال آب از دریای عمان : خوشبختانه این طرح با استقبال همه مواجه شده است تلاش می شود از چندین نقطه لوله گزاری شروع و بزودی لوله گزاری از زاهدان به سمت دریای عمان شروع خواهد شد.

در خصوص حقابه ایران از افغانستان : در جلسه شورای امنیت ملی و رؤسای ۳ قوه در دستور کار قرار دارد و اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد که با موقع منتشر خواهد شد.

در خصوص جلوگیری از تبخیر و رسوب گذاری چاه نیمه ردیف بودجه تصویب شده و دنبال می شود.

وی در خصوص تامین آب زاهدان گفت: طرحی وزارت نیرو دارد با عنوان رویین تن برای سیستان که جزئیاتش اعلام خواهد شد. وزیر نیرو قولهایی داده است که منجر به قطع آب زابل به زاهدان خواهد شد و وزارت باید از منابع دیگری آب زاهدان را تامین کند که مرکز استان به سیستان وابسته نباشد که امیدوارم عملیاتی شود.

دکتر دهمرده درباره آخرین خبر از منطقه آزاد سیستان عنوان کرد: مراحل پایانی خود را در مجلس طی میکند و  امید داریم بعد از تعطیلات عید نوروز طبق جلسه ای که با مسئولین مصلحت نظام داشته ایم و با توجه فضای مثبت حاکم و قول های که داده اند که تصویب شود.

نماینده سیستان درخصوص تقسیم استان گفت: این طرح در حال کار و پیگیریست و با استقبال کمیسیون های مربوطه مواجه شده است امیدواریم در دولت بعد به انجام برسد.

وی ادامه داد: جلساتی با وزیر صمت در خصوص کارخانه لاستیک سیستان و معادن داشته ام که از طریق شستا و از طریق وزارت کار و صمت در حال پیگیریست و قولهایی برای حضور در منطقه داده اند.

دهمرده در پایان افزود: تعدادی از مقاماتی که به دعوت نماینده بزودی به سیستان سفر خواهند کرد:

مهندس زنگنه وزیر نفت است که پروژه گاز را  قرار است به سرانجام برساند.
آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور طبق دعوتنامه ای ارسالی قول حضور در سیستان را داده اند
دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور طبق تفاهم نامه در زمینه آب ژرف قرار است سفری به سیستان داشته باشند.
مسئولین از وزارت کشور، جهاد کشاورزی، وزیر نیرو و تعدادی از کمیسیون های موثر مجلس هستند ،وزیرورزش و جوانان یا معاونین هستند که قول حضور داده اند و امیدواریم با ایجاد این فضای جدید بتوانیم ظرفیت های منطقه را شکوفا کنیم.

لینک کوتاه : https://forgottensistan.ir/?p=8692

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. باسلام خدمت دکتردهمرده عزیز و بزرگوار ان شاالله خداوند به شما همچون گذشته توفیق عنایت بفرماید که پرقدرت خالصانه و مخلصانه خدمت بی منت به این مردم بزرگوار داشته باشین ما همیشه دعاگوی شما هستیم

  2. الحمدلله که دهمرده هنوز هست .اما سرعت چاههای ژرف چهل جاه را باید سریعا عملیاتی بشه چرا که گرمای زود رس داریم واز طرفی کمبود منابع ابی برای مردم حوزه سیستان .با افغان هم باید بصورت جدی صحبت کرد نه با لبخند ودیپلماسی چاکرتم .ممنون رسول عزیز

  3. خوب است از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران تشکر میکنم