• امروز : جمعه - ۳۰ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 16 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Friday - 22 October - 2021
4
رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل :

نمونه موفق کنترل اپیدمی کرونا در کشور هستیم که یکی از عوامل این موفقیت رسانه ها هستند

  • کد خبر : 8922
  • 03 سپتامبر 2021 - 18:20
نمونه موفق کنترل اپیدمی کرونا در کشور هستیم که یکی از عوامل این موفقیت رسانه ها هستند

به گزارش پایگاه خبری سیستان فراموش شده : دکتر میرزایی رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل در نشستی که بمناسبت روز خبرنگار برگزار شد گفت: این روز روز آگاهی بخشیدن به عموم جامعه است که این دغدغه که با سلامت جامعه و مردم سروکار دارد از طرف اصحاب رسانه به خوبی انجام شده و ما امروز […]

به گزارش پایگاه خبری سیستان فراموش شده : دکتر میرزایی رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل در نشستی که بمناسبت روز خبرنگار برگزار شد گفت: این روز روز آگاهی بخشیدن به عموم جامعه است که این دغدغه که با سلامت جامعه و مردم سروکار دارد از طرف اصحاب رسانه به خوبی انجام شده و ما امروز نمونه موفق کنترل اپیدمی کرونا در کشور هستیم که یکی از عوامل این موفقیت رسانه ها هستند.

وی با بیان اینکه اصلی ترین مسیر برای کنترل کرونا فرهنگ سازیست اظهار داشت: هر چه مردم آگاه تر باشند کنترل کرونا برای ما در این عرصه راحت تر خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: آمار تخت های بیمارستانی برای بستری بیماران کرونا از ۶۴ تخت به بیش از ۲۰۰ تخت در چند ماه اخیر افزایش یافته.

وی تصریح کرد: شاخص تخت های بیمارستانی شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان در سالهای اخیر از حدود یک به بیش از ۴/۱ به ازای هر هزار نفر رسیده

این در حالیست که شاخص کشور ۸/۱ به ازای هزار نفر است.

دکتر میرزایی اضافه کرد: هر تجمع ، و هر فرد بدون ماسک خط تولید کرونا است و واکسن به تنهایی کنترل کننده بیماری نیست و از انتقال بیماری جلوگیری نمی کند بلکه عامل موثر در کاهش علائم بیماری و کاهش موارد مرگ و میر است.

وی اظهارداشت: تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار دوز واکسن در منطقه سیستان برای گروههای سنی که از سوی وزارت بهداشت، اعلام شده تزریق شده است

به طوری که گروه سنی بالای ۷۰ سال بیش از ۷۶ درصد، بالای ۶۰ سال بیش از ۷۴ درصد و بالای ۴۰ سال ۵۸ درصد واکسن دریافت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل در غربالگری اطرافیان بیمار مبتلا به کرونا در کشور جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور معرفی شده است.

وی از افتتاح مرکز ال دی آر، بیمارستان سل، توسعه شبکه برق مجموعه بیمارستان امیرالمومنین(ع) در چند مدت اخیر خبرداد و گفت: سیستم تصفیه فاضلاب بیمارستان امیرالمومنین بعنوان بهترین تصفیه بیمارستانی شرق کشور است و پروژه توسعه اورژانس بیمارستان امیرالمومنین به زودی افتتاح می شود.

دکتر میرزایی ادامه داد : توزیع جمعیتی، درمانگاه ها، خانه های بهداشت در حوزه خدمات بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل باعث شده تا این دانشگاه یکی از بهترین نظام ها را داشته باشد که نمود آن در واکسیناسیون کرونا خودش را نشان داد.

 

میرزایی در خصوص بیمارستان امام خمینی زابل گفت : روند ساخت این بیمارستان بعد از ده سال تاخیر و خواب با پیگیری های انجام شده شروع شده و یکی از علت های کندی در ساخت این مجموعه این است که پروژه آن در دست وزارت مسکن و شهرسازی است که معتقدیم اگر به وزارت بهداشت تحویل شود قطعا ساخت و تجهیز آن سرعت خواهد گرفت

در پایان نیز از اصحاب رسانه تجلیل شد.

 

لینک کوتاه : https://forgottensistan.ir/?p=8922

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰