• امروز : چهارشنبه - ۸ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 14 - صفر - 1445
  • برابر با : Wednesday - 30 August - 2023

اطلاعیه ها

امید حسینی مدیرعامل آبفا: آب فعلی داخل شبکه از لحاظ شرب هیچ مشکلی ندارد و روزانه کیفیت آب کنترل میشود فرماندار هامون: امید داریم با تغییر پیمانکار راه آهن زابل به زاهدان این پروژه زودتر به سرانجام برسد گزارش تصویری بازدید خبرنگاران حوزه سیستان از طرح ها و پروژه های عمرانی انجام شده در پژوهشگاه زابل اصحاب رسانه با قلمشان بدون هیچ چشم داشتی به دنبال تنویر افکار عمومی هستند / سیستان از لحاظ کار رسانه ای گوی سبقت را از سایر نقاط کشور ربوده است تکریم خبرنگاران حوزه سیستان توسط سرپرست اداره کل محیط زیست استان ارزیابی روند پیشرفت ۵ طرح آبرسانی به سیستان با حضور معاون اول رئیس جمهور دکتر نوذری ریاست جهاد کشاورزی زابل: با انتخاب فرزند سیستان به عنوان وزیر، منتظر اقدامات مثبتی در بخش کشاورزی هستیم فرماندار نیمروز : به عنوان یک مطالبه گر با تمام توان پیگیر استقرار ادارات دولتی در این شهرستان هستم ظرفیت‌های موجود برای توسعه تحقیقات و اکتشافات آب ژرف سیستان تجمیع می‌شود چرا اینهمه حواشی برای ۳ چاه ژرف در سیستان؟ آمریکا در یک ایالت ۹۳۸ “چاه ژرف” زد

1
استاندار سیستان و بلوچستان :

موضوع آب سیستان یکی از مهم ترین اولویت های استان است / برای هر یک از چاه های ژرف به سرعت آب شیرین کن و مخزن تعبیه شود

  • کد خبر : 9443
  • 21 سپتامبر 2022 - 9:22
موضوع آب سیستان یکی از مهم ترین اولویت های استان است / برای هر یک از چاه های ژرف به سرعت آب شیرین کن و مخزن تعبیه شود
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از الویت های مهم استان آب است، گفت: اولین گام برای توسعه هر منطقه ای شناخت الویت هاست، بنابر این باید بر اساس این الویت ها عمل کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از الویت های مهم استان آب است، گفت: اولین گام برای توسعه هر منطقه ای شناخت الویت هاست، بنابر این باید بر اساس این الویت ها عمل کنیم.

به گزارش سیستان فراموش شده؛ حسین مدرس خیابانی در پنجمین نشست قرارگاه غدیر اظهار داشت: آب چاه ژرف شماره ۲ با نصب آب شیرین کن در حال شیرین سازی است که باید برای ذخیره سازی و جلوگیری از هدر رفت آب اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در حاشیه بازدید از چاه های ژرف منطقه سیستان اظهار داشت: در هفته دولت حدود ۱۶۰۰ متر مکعب آب شیرین کن در منطقه سیستان نصب شد که تا سه ماه آینده ۱۷۰۰ متر مکعب نیز به این ظرفیت افزوده می شود. از بخش خصوصی برای نصب آب شیرین کن ها و فعالیت در حوزه چاه ژرف حمایت خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید برای هر یک از چاه های ژرف به سرعت آب شیرین کن و مخزن تعبیه شود. در حال حاضر آب ۱۰ روستا در منطقه ادیمی شهرستان نیمروز توسط آب چاه ژرف شماره ۳ تامین می‌شود

وی ادامه داد: هر یک از مدیران حاضر در این جلسه باید از پروژه های اشتغال زایی که از محل اعتبارات بانک ها یا صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده بازدید میدانی کنند و نتیجه را به صورت مکتوب و مصور به دبیرخانه قرارگاه اعلام کنند.

مدرس خیابانی بیان کرد: با قول مساعد معاونت علمی فناوری ریاست جمهور آب شیرین کن ۱۷۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف شماره یک، آب شیرین کن ۱۰۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف ۲ و یک آب شیرین کن ۵۰۰ متر مکعبی در چاه ژرف شماره ۳ نصب خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل قرارگاه غدیر همه در جریان الویت های منطقه سیستان قرار گرفتند و یک برنامه ریزی درست برای پیشبرد این اهداف صورت گرفته‌است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: اولین موضوع قرارگاه غدیر آب و تسریع در اجرای پروژه های حق آبه، چاه‌ژرف، تهلاب، و سایر اقداماتی چون جهاد آبرسانی است.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات دیگر در قرارگاه غدیر مرز بوده چراکه یکی از مزیت‌های استان مرز است، همچنین یکی از امتیازات منطقه ویژه منطقه سیستان مرز با افغانستان محسوب می‌شود و راهکار آن ایجاد گذر سوختی و پر رونق کردن بازارچه‌های مرزی است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: سومین مسئله مهم در سیستان اشتغال بوده که بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.

وی تاکید کرد: چهارمین دستور‌کار مهم قرارگاه غدیر ایجاد زیرساخت و اجرای پروژه‌های عمرانی در قالب این قرارگاه است.


لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=9443

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰