• امروز : پنج شنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 7 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Thursday - 13 June - 2024
3

یک مقام مسئول در معاونت علمی خبر داد؛ مطالعه اکتشاف آب ژرف در ۶ استان کشور

  • کد خبر : 9740
  • 22 سپتامبر 2023 - 22:21
یک مقام مسئول در معاونت علمی خبر داد؛ مطالعه اکتشاف آب ژرف در ۶ استان کشور

دبیر ستاد آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی از مطالعه در زمینه اکتشاف آب در ۶ استان خبر داد و گفت: غیر از سیستان در سمنان، یزد، اصفهان و کرمان و خراسان جنوبی مطالعه اکتشاف آب داریم


سید محمد مهدی نوربخش در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های ستاد برگزار شد، با اشاره به اینکه در حوزه آب و آبفا و فاضلاب تکمیل و ارتقا زنجیره نمک زدایی را در دستور کار داریم، اظهار کرد: یکی از چالش‌های کشور در بخش آب، تأمین منابع پایدار آب است چراکه کشور در شمال و جنوب دارای منابع آبی خوبی است.

مطالعات اکتشافی آب ژرف در ۶ استان کشور

نور بخش تاکید کرد: درخواست ما این است تا کار تحقیقاتی در این خصوص به اتمام نرسیده برنامه‌ریزی منابع آبی وابسته به این منابع نباشد البته تاکنون منابع استحصال شده داشتیم و به مردم هم تحویل داده شده است.

وی افزود: ما به غیر از سیستان و بلوچستان در استان‌های سمنان، یزد، اصفهان و کرمان و خراسان جنوبی مطالعه در زمینه اکتشاف آب‌های ژرف داریم.

ایجاد آزمایشگاه مرجع و مرکز تاییدیه محصول

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست گفت: یکی از چالش‌هایی که شرکت‌ها با آن مواجه هستند اخذ تاییده از آزمایشگاه‌های مرجع است که در این زمینه برنامه‌ای را برای ایجاد آزمایشگاه مرجع و مرکز تاییدیه محصول ایجاد کردیم. این برنامه مشترک با مؤسسه تحقیقات آب پیش می‌رود.

نوربخش با اشاره به اینکه تأمین مالی فعالیت‌های دانش‌بنیان از طریق قانون جهش تولید دانش‌بنیان دنبال می‌کنیم، گفت: تأمین مالی را از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری پیگیری می‌کنیم و در حال حاضر دو صندوق پژوهش نیرو و محیط زیست فعال هستند.

وی افزود: بر اساس یک بند قانونی در قانون جهش شرکت‌ها باید به جای پرداخت مالیات، طرح‌های توسعه‌ای تعریف کنند و با تأیید معاونت علمی جایگزین پرداخت مالیات خواهد شد و این راهکار می‌تواند به عنوان تأمین منابع مالی این شرکت‌ها به شمار بیاید.


لینک کوتاه : http://forgottensistan.ir/?p=9740

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 5انتشار یافته : ۰