• امروز : پنج شنبه - ۱۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1444
  • برابر با : Thursday - 6 October - 2022
0
امام جمعه زابل:

بجای تخریب یکدیگر از مشکلات منطقه بنویسید / هیچ ملت و مردمی از اختلاف رشد نمی کنند

  • کد خبر : 9342
  • 02 جولای 2022 - 9:53
بجای تخریب یکدیگر از مشکلات منطقه بنویسید / هیچ ملت و مردمی از اختلاف رشد نمی کنند

سیستان فراموش شده: توان رسانه های سیستان باید با هم جمع بشوند و پل مستقیمی بشوند برای اینکه اخبار و مشکلات سیستان به که کشور برسد و همه این مشکلات را بدانند نه اینکه همدیگر را تخریب کنیم. به گزارش سیستان فراموش شده: حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در‌نماز جمعه این هفته زابل پس از توصیه […]

سیستان فراموش شده: توان رسانه های سیستان باید با هم جمع بشوند و پل مستقیمی بشوند برای اینکه اخبار و مشکلات سیستان به که کشور برسد و همه این مشکلات را بدانند نه اینکه همدیگر را تخریب کنیم.

به گزارش سیستان فراموش شده: حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در‌نماز جمعه این هفته زابل پس از توصیه و سفارش به رعایت تقوا و حدود الهی، ضمن خیر‌ مقدم به دادستان جدید شهرستان زابل و نیمروز درخصوص وضعیت فضای مجازی گفت:

مقام معظم رهبری فرمودند که امروز دشمنان از لحاظ فضای مجازی برنامه ریزی می کنند که از این طریق به کشور ضربه بزنند، دشمنان از طریق فضای مجازی آرایش جنگی گرفته اند و ملت ایران هم باید در مقابل آنها آرایش درست کنند؛ شکی در این نیست که دشمن میخواهد از فضای مجازی به نظام کشور ما ضربه بزند و تمام تلاش خود را در این زمینه میکند زیرا در زمینه ی جنگ با سلاح دستش کوتاه است.

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با بیان اینکه آمریکا امیدش دیگر به دلار و ادوات نظامی نیست و امیدش به برخی از ماهاست درخصوص فضای آلوده مجازی ایجاد شده ادامه داد: گاهی در فضای مجازی کسی علیه دیگری مطلب می نویسد در چنین مواقعی صبور باشید و زود جواب ندهید و رها کنید زیرا با جواب دادن دشمنان را به اهدافشان می‌رسانید؛ گاهی این کارها و این جوابها خیلی بچه گانه است؛ آیا ما در سیستان مسائل مهمتری نداریم که به آن بپردازیم؟ آیا تجارت مرزی، ریزگردها ، منطقه آزاد، حق آبه موضوع نیست؟ تا کی باید انرژی ما صرف این کارهای بچه گانه بشود؟ نمایندگان ما تلاش می‌کنند پیگیری می‌کنند بعد یک عده در فضای مجازی با طرفداری از یکی، این کارها را از چشم می اندازند، این کار فرهنگی نیست این بازی در زمین دشمن است.

وی در ادامه افزود: درست است گاهی اختلاف نظرهایی وجود دارد، اما ما نباید با قلم تیز خود آنها را بکوبیم، زیرا آنها از گوشت و پوست خودمان هستند و این انصاف نیست.

عزیزی در ادامه خطاب به رسانه ها عنوان داشت: واین مردم امید میخواهند وقتی من رسانه دارم و نمایندگان را می کوبم، مردم را ناامید می کنم و جالب اینجاست که هر دو جناح میگویند ما انقلابی هستیم و حق با ماست، شما باید مسیری طی کنید که کسی به خود اجازه ندهد بین دو مسئول اختلافی بیاندازد.

عزیزی افزود: توان رسانه های سیستان باید با هم جمع بشوند و پل مستقیمی بشوند برای اینکه اخبار و مشکلات سیستان به که کشور برسد و همه این مشکلات را بدانند نه اینکه همدیگر را تخریب کنیم.

امام جمعه معزز زابل با اشاره به اینکه باید رسانه ها همصدا برای رساندن صدای محرومیت منطقه باشند گفت: هامون بخشی از زندگی مردم سیستان است، از درد هامون از مشکلات هامون آنقدر بنویسیم تا همه ی دنیا بدانند، از این مردم بنویسیم که محروم اند، لب مرز هستند اما محروم از شغل و درآمد، از ریزگردها، خاک، شن های روان که بعضی از روستا ها را دفن کرده بنویسید.

امام جمعه زابل در ادامه خطاب به طرفداران نمایندگان تصریح کرد: کمک کنید به نمایندگان جهت پیشرفت سیستان، نه اینکه با ساختن دعوا ذهن آنها را مشغول مشکلات مجازی کنید؛ محاسن کسی که طرفدارش هستید را بنویسید و کاری به دیگری نداشته باشید، حتما که نباید مشکلات دیگری را به رخ بکشید؛ برای برطرف شدن مشکلات همه زحمت میکشند اینجور نیست که یکی اصلا تلاشی نکند، حالا شاید یکی کمتر و یکی بیشتر اما مهم این است که همه شب و روز تلاش می‌کنند .

وی خطاب به رسانه ها مجددا تاکید کرد: رسانه ها باید گزارشات مثبت را پخش کنند تا امید در دل مردم بیشتر شود؛ بیایید مدیران را به حرکت در بیاورید پیگیری و خواستن یعنی این.

امام جمعه زابل افزود: خلاصه ی مطلب اینکه هیچ ملتی از اختلاف برد نکرده و نمی کنند، هیچ مردمی از درون اختلاف رشد نمی کنند، اگر قرار است سیستان رشد کند نیازمند همدلی و صبر و متانت است نه اینکه سریع به اشتباهی جواب بدهند.

عزیزی در انتها خطاب به مسئولین خواستار عذرخواهی در برابر اشتباهاتشان شد و بیان کرد: بارها به مسئولین استان گفته ام که اگر اشتباهی کرده اید عذرخواهی نمایید و این عذرخواهی ایرادی ندارد.

لینک کوتاه : https://forgottensistan.ir/?p=9342

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰